Haber Detay.

Tarih: 2020-02-21/ /
KURASIZ HAC NEDİR? SIRADA BEKLEMEDEN HACCA GİDEBİLMEK MÜMKÜN MÜ?

SUUDİ ARABİSTAN HÜKUMETİNİN VERDİĞİ TİCARİ VİZELER SAYESİNDE KURA BEKLEMEDEN HACCA GİTMEK MÜMKÜN!

Bugün 2.200.000’den fazla hacı adayı kuralara başvurmuş durumda bekliyor. Çekiliş sonucunda ise son imzalanan protokole göre 83.000 hacı Diyanet ile hacca gidebilecek. Bu ise yaklaşık yirmi yıllık bir bekleme süresine tekabül eder, eğer başka bir aday başvarusu olmazsa. Fakat biz Fanus Tur olarak sizi kura beklemeksizin hacca götürme garantisi veriyoruz. Peki kurasız hacca nasıl gidilir?

KURASIZ HAC CAİZ MİDİR?

Kuran’da bu konuya dair işaret bulunmaktadır. “Yol bulanın Allah’ın beytine gelmesi Allah’ın o kul üzerinde hakkıdır.” Başta DİB tasnifinden geçmiş bir konu ve Diyanet camiasının dahi bu konuda özel hac programlarına yönelip bir kısım hacıları özel vizeyle ve bir kısım hocalarını özel vize sayesinde Arabistan’a hac zamanı hizmet ve hac yapmaları için yönlendirmektedir. Biz fanus turizme senenin belli zamanlarında Diyanet İşleri Başkanlığından ve Türsab (Turizm Acenteler Birliği) tarafından özel vize ve kurasız hac konusunda talepler olmuş ve fanus turizm olarak bu operasyonu gerçekleştirdik.

KURASIZ HAC NEDİR?

Kurasız hac S. Arabistan’ın verdiği özel vizelerle hac yapmanın bir yoludur. S.Arabistan her yıl ülkelere belli oranlarda hac kontenjanı ayırmaktadır. Örneğin Türkiye’nin bu yılki hac kontenjanı 02.12.2019 tarihinde imzalanan son protokole göre 83,430 ‘dur. Fakat bu kontenjan dışında özel vizeler alınarak hac mevsiminde gidip haccınızı yapabilmeniz mümkündür. Kurasız hacda bu şekilde yapılabilir.

KURASIZ HAC LEGAL MİDİR?

Kurasız hac S. Arabistan konsolosluğundan alınan özel bir vize ile yapıldığı için legal ve resmi bir yoldur. Hem Türkiye hem de S. Arabistan’ın izni vardır.

TİCARİ VİZELERİN GEÇERLİLİK SÜRESİ NE KADAR?

Ticari vizeler 6 aylık – 12 aylık olarak tercihe göre alınabilir.

KURASIZ HAC İLE HAC YAPILABİLİR Mİ?

Özel vize alındıktan sonra hac mevsiminde gidip haccınızı ve diğer dilediğiniz tüm ibadetlerinizi yapabilirsiniz.

Kurasız hac, hacı adaylarının genellikle bilmediği bir yoldur. Diyanet vasıtasıyla gitmek kişilere daha güven verir. Fakat firmamız vasıtasıyla kurasız hac yapanlarda Diyanet ile beraber eşit hizmetleri görür.

Kurasız hac anlattığımız gibi risksiz, güvenilir bir yoldur. Bu özel vizeyle hacca gidenler hiçbir engelle karşılaşmazlar.

Ayrıca 60-62 yaşına gelmemiş sağlık problemi olmayan erkekler Özel İşçi Vizeleri alabilir, bu vesileyle haccını yapabilir.Fakat bunlar sadece bilet ve vizelerini firmalar vasıtasıyla yaptırabilirler. Diğer tüm işlemlerini (otel, Arafat’a çıkma, kurban gibi) kendileri yapmak zorundadırlar. Fiyatları uygun olmakla beraber rizikosu daha fazladır.

Kuralar açıklandıktan sonra yaşanan otel dolulukları, vizelerde yoğunluk, uçak biletleri fiyatlarının artışı sebebiyle genel giderler arttığı için bu yolla hacca gitmek isteyenler hemen tekliflerimize göz atmalıdırlar.

Fanus Tur yıllardan beri bu hizmeti üstün ve başarılı bir şekilde sürdürmekte, hacca ve umreye giden tüm yolcularına memnuniyetle hizmet etmektedir. Ve verilen uygun teklifler sayesinde, hacılarımız hem bütçelerine uygun fırsatlarla bu ibadetlerini yerine getirmekte zorlanmazlar.


En Düşük Fiyat Garantisi Sitelerimizden rezervasyon yaparken daima uygun olan en iyi fiyattan yararlanmanızı sağlar.
Güvenli rezervasyon Rezervasyonlarınızda gizlilik ve güvenlik ön plandadır..
Ücretsiz iptal Rezervasyonunuzu günü gelmeden önce iptal edebilirsiniz.

İLETİŞİM

Tel. 0212 621 80 25
Gsm
Fax 0212 621 80 24
Email: info@fanustur.com
Adres: Kıztaşı cad. Nalbant Demir Sok. No:2/3 Fatih
İstanbul / TÜRKİYE

Twitter

Facebook

Konuk Yorumları